Focus on hunter

Laurel Radius – mama Chipa i Davida

Laurel Radius jest mamą Chipa (13 lat) i Davida (14 i pół roku), dwóch braci żyjących z Zespołem Huntera. Laurel opiekuje się Chipem, Davidem i ich młodszą siostrą Amy (5 lat). Laurel i jej rodzina żyją z Zespołem Huntera już prawie 11 lat, od kiedy rozpoznano te chorobę u Chipa.

Kiedy Chip był mały, podczas jednej z wizyt u lekarza, pediatra rozpoznał u niego upośledzenie psychiczne na podstawie powolnego rozwoju zdolności poznawczych. Laurel na początku nie mogła uwierzyć, że lekarz miał rację i za wszelką cenę chciała znaleźć przyczynę powolnego rozwoju swojego synka.

Zabrała go do neurologa. Neurolog prawie od razu zaczął podejrzewać u Chipa Zespół Huntera. Chip, a następnie David przeszli serię badań, w tym badania krwi w ciągu kilku miesięcy i u obydwu chłopców rozpoznano chorobę.

Jako mama trójki dzieci, Laurel jest bardzo zajęta kontaktując się z ubezpieczycielami i wieloma gabinetami lekarskimi, do których chodzą chłopcy. Nie ma zbyt dużo wolnego czasu, ale kiedy znajdzie chwilę dla siebie lubi ćwiczenia Creative Memories i czytanie.

Rodzina Radius sponsoruje co roku marsz Grand Rapids, który ma propagować działalność Krajowego Stowarzyszenia MPS i zbierać dla niego środki. Zajmują się organizacją marszu już od 7 lat. Co roku Laurel najbardziej lubi spędzać czas z innymi rodzinami.