Focus on hunter

Sammy –10 lat

Sammy bardzo lubi jeździć do szkoły autobusem, bawić się z kolegami, opowiadać kawały i jeździć z rodziną na wakacje. Ale nie zawsze tak było. Jako niemowlę, miał duże problemy z oddychaniem i bolesne przewlekłe infekcje ucha. Jego rodzice dowiedzieli się wtedy, że mogą to być wczesne objawy zespołu Huntera.

Chorobę zdiagnozowano u niego w wieku 2 lat. W następnych latach usunięto mu migdały i migdałek gardłowy, wymieniono zastawkę aortalną i często hospitalizowano w celu przeprowadzenia leczenia.

Od momentu rozpoznania choroby u Sammy’ego, jego rodzice zdecydowali się poszerzać wiedzę, kontaktować się z innymi rodzinami poprzez Krajowe Stowarzyszenie MPS i jak najlepiej zatroszczyć się o syna.

“Dzisiaj mamy okazję zwiększać świadomość społeczną i powiedzieć innym rodzinom, że jest dla nas nadzieja” mówi Vangie mama Sammyego. “Trzeba o tym mówić. Chociaż zespół Huntera jest rzadką chorobą, rodzice powinni znać jej objawy i wiedzieć, czego powinni szukać. Będą wtedy bardziej świadomi i będą wiedzieli gdzie można uzyskać informacje czy leczenie".